DH2F100N4S 2 Terminals Diode Module Schottky Bridge Rectifier 100A 200A 300A 400A 400V(100A)
★★★★★ 4.7 89 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.vanestates.vanflodigital.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
RelaysDH2F100N4S 2 Terminals Diode Module Schottky Bridge Rectifier 100A 200A 300A 400A 400VHign-concerned Chemical : NoneType : ModuleCondition :
  • Relays
  • DH2F100N4S 2 Terminals Diode Module Schottky Bridge Rectifier 100A 200A 300A 400A 400V
Item Weight 1.76 ounces
Manufacturer HZVEKCRI
Item model number HZVEKCRI
Batteries required No
Package Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
89 ratings | 36 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (77)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (9)